Psychoterapia indywidualna

Rozwój to stawanie się tym, kim się jest od zawsze

Niezależnie od tego, czy psychoterapia to proces leczenia, wychodzenia z kryzysu osobistego, rozwiązywania problemu w relacjach społecznych czy rozwoju osobistego – zawsze jest związana z poszukiwaniem lepszej jakości życia. Czasem celem jest zmniejszenie cierpienia, czasem odzyskanie równowagi wewnętrznej po jakimś zdarzeniu a czasem nawiązanie głębszego kontaktu z samym sobą, w poszukiwaniu tego, co nazywamy pełnią życia.

Psychoterapia to proces wewnętrzny, który może owocować decyzją o wprowadzeniu zmiany lub uzyskaniem akceptacji wobec rzeczywistości, na którą nie mamy wpływu. W obu przypadkach jest to efekt wewnętrznego rozpoznania swojej postawy wobec rzeczywistości, w której się aktualnie znajdujemy.

Psychoterapia jest zaproszeniem do podróży w głąb siebie. Służy rozpoznawaniu w sobie tego, co jest ukryte przez świadomością. W naszej nieświadomości ukryte są zarówno destrukcyjne schematy, które zaburzają, hamują lub wręcz rujnują nasze funkcjonowanie w życiu jak i jeszcze nieodkryty i nie uruchomiony potencjał, niezbędny do rozwoju i osiągania wspomnianej wcześniej pełni.